Wypadek, kolizja, usterka – wezwij pomoc drogową na terenie Gdyni

Hello world!
Wrzesień 27, 2018
Kiedy auto kasacja to najlepsza opcja? Poczytaj o Skupie Aut Gdynia.
Marzec 31, 2019

Wypadek, kolizja, usterka – wezwij pomoc drogową na terenie Gdyni

Nawet jeżeli darzysz swój samochód nieograniczonym zaufaniem, nigdy nie możesz być pewien, czy nie odmówi Ci współpracy podczas jazdy do pracy czy na autostradzie w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Zazwyczaj awarie pojazdu zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie. Wielu kierowców jest jednak przygotowanych na taką ewentualność, a w ich telefonie wśród kontaktów jest pomoc drogowa. Wystarczy wykonać telefon, aby otrzymać wsparcie.

Nie tylko usterki i niesprawności dotyczące prawidłowej pracy samochodu zmuszają kierowcę do wezwania pomocy drogowej. Holowanie jest także konieczne przy kolizji i wypadku. Nie musisz brać w nich bezpośredniego udziału. Pomoc drogową możesz zawiadomić jako świadek, wykazując się postawą odpowiedzialnego i solidarnego kierowcy.

Holowanie na lawecie

Pomoc drogowa to firma, która zajmuje się transportem uszkodzonego lub niesprawnego pojazdu, niespełniającego warunków umożliwiających mu dalszą jazdę. W ten sam sposób funkcjonuje pomoc drogowa z Gdańska, pomoc drogowa z Gdyni i każdego innego miasta w Polsce. Będąc daleko od swojego miejsca zamieszkania, w celu ograniczenia kosztów najlepszą opcją jest wezwanie pomocy z najbliższego miasta, co pozwoli Ci również zaoszczędzić czas.

Transport niesprawnego samochodu odbywa się na lawecie. Jest to pojazd, który składa się z kabiny kierowcy z dodatkowym miejscem dla pasażera oraz płaskiej platformy, na której umieszczane jest holowane auto. Pomoc drogowa dysponuje najczęściej lawetą z wciągarką i opuszczaną platformą, dzięki czemu załadunek jest prostszy i szybszy. Niektóre firmy posiadają również lawetę z dźwigiem HDS lub platformę z najazdami. Na lawecie transportować można ponadto inne pojazdy, jak przyczepy kempingowe, maszyny budowlane i łodzie.

Pomoc drogowa z Trójmiasta dysponuje odpowiednim zestawem narzędzi, dzięki którym niektóre usterki można usunąć na miejscu, jak np. wymiana koła czy uzupełnienie baku paliwa.

Z nie każdą usterką poradzisz sobie sam

Kierowcy bardzo często próbują usunąć niesprawność samodzielnie, wierząc w potencjał swoich sił. O ile wymiana koła nie należy do skomplikowanych czynności, to problemy z uruchomieniem pojazdu czy też kłopoty z hamowaniem wymagają interwencji fachowca. W takich sytuacjach kontynuowanie jazdy jest niemożliwe lub niebezpieczne, zarówno dla Ciebie, jak też innych uczestników ruchu.

Jeżeli zaobserwowałeś, że Twój samochód nie pracuje prawidłowo i coś Cię zaniepokoiło, zjedź w najbliższym możliwym miejscu na pobocze lub pas awaryjny. Sprawdź, co może być przyczyną usterki, być może to tylko brak oleju, z czym poradzisz sobie bez pomocy drogowej. Istotnych informacji o ewentualnej niesprawności dostarczą Ci kontrolki na wyświetlaczu. Zaświecenie się jakiejkolwiek z nich to sygnał, że konkretne podzespoły lub części pojazdu wymagają Twojej uwagi. O poważniejszych kłopotach informują kierowcę czerwone kontrolki, żółte mają charakter informacyjny.

Usterka jest na tyle poważna, że nie usuniesz jej samodzielnie? Pomoc drogowa z Gdańska i każdego innego miasta w Polsce powinna udzielić Ci wsparcia, przyjeżdżając na wskazane miejsce, weryfikując problem i transportując samochód do warsztatu. Pomoc drogową wezwij, jeżeli usterka dotyczy układu napędowego, zawieszenia, silnika czy akumulatora. Nie każdy również posiada umiejętności, pozwalające mu na wymianę koła. Pamiętaj, aby zawsze mierzyć siły na zamiary. Brak umiejętności naprawy samochodu nie oznacza, że jesteś złym kierowcą.

Pomoc drogowa na (wszelki) wypadek

Na drodze każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, których przyczyną są niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych, jazda pod wpływem alkoholu, niesprawne auto czy też niedostateczne umiejętności poruszania się na drodze. Ty i Twój samochód również możecie być poszkodowanymi w takim wypadku. Niezależnie od tego, czy jest to niewielka kolizja czy poważny wypadek, kontynuowanie jazdy samochodem bardzo często jest niemożliwe. Nie wszystkie usterki są dostrzegalne na zewnątrz, zawsze warto sprawdzić, czy nie doszło do poważniejszych uszkodzeń np. układu hamulcowego czy napędowego. Pomoc drogowa w takich sytuacjach okazuje się jedynym słusznym i najbardziej odpowiedzialnym rozwiązaniem.

Numer na pomoc drogową przyda Ci się również, jeżeli będziesz świadkiem wypadku. Twoim moralnym obowiązkiem jest udzielić pomocy poszkodowanym i wezwać odpowiednie służby. Zawiadomienie przez Ciebie pomocy drogowej może znacząco przyśpieszyć usuwanie szkód, a także wesprzeć niekiedy niezdolnych do racjonalnego myślenia uczestników wypadku.

Usterka, kolizja, wypadek…we wszystkich tych sytuacjach najczęściej potrzebna jest pomoc drogowa z Trójmiasta lub innego miasta, w pobliżu którego się znajdujesz. Czekając na jej przyjazd, oznacz odpowiednio samochód trójkątem ostrzegawczym i jeżeli to możliwe, włącz światła awaryjne. Opanuj nerwy, zachowaj trzeźwy umysł i czekaj na pomoc.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *