Sprzedajesz samochód. Czy skup pojazdów to dobry pomysł?

Kiedy auto kasacja to najlepsza opcja? Poczytaj o Skupie Aut Gdynia.
Marzec 31, 2019

Sprzedajesz samochód. Czy skup pojazdów to dobry pomysł?

Z każdym kolejnym rokiem zwiększa się liczba samochodów poruszających się polskich drogach. Jak wynika z wielu danych, jesteśmy jednym z najbardziej zmotoryzowanych krajów w Europie. W ubiegłym roku przybyło prawie 1,6 mln aut, co było rekordowym wynikiem. Są tego jednak negatywne konsekwencje, szczególnie dla potencjalnych sprzedawców samochodów. Przepełnienie rynku motoryzacyjnego skutkuje wzrostem konkurencji, obniżeniem się cen pojazdów i również wydłużeniem się czasu sprzedaży. Pozbycie się auta jest dzisiaj trudniejsze niż kilka lat temu, dlatego wielu kierowców decyduje się na skup samochodów.

Auto do sprzedaży trzeba przygotować

Na cenę samochodu wpływa wiele czynników. Są to m.in. jego marka, rocznik i stan techniczny oraz wizualny. Samodzielna sprzedaż oznacza niekiedy konieczność dokonania naprawy i wymiany zużytych części. Jest to równoznaczne z dodatkowymi kosztami dla aktualnego właściciela auta, ale też ze wzrostem wartości auta. Zdarza się jednak, że wydatki są większe niż wzrost ceny pojazdu, naprawa jest więc nieopłacalna. Naprawa usterki dla niektórych oznacza wydłużenie czasu sprzedaży, a także wiele obowiązków. Czy jesteś w stanie je zaakceptować?

Jeżeli zależy ci na szybkiej sprzedaży bez konieczności dokonywania kosztownych napraw, to możesz zdecydować się na skup aut. To opcja, która zwalnia Cię z obowiązku poświęcenia swojemu pojazdowi jeszcze więcej uwagi. Sprzedajesz go szybko i w stanie, jakim jest aktualnie. Skup samochodów w Gdyni przyjmuje pojazdy w każdym stanie technicznym i wizualnym, nawet takim, w jakim nie zainteresowałyby najmniej wymagającego kupca.

Sprzedaż w ekspresowym tempie

Na potencjalnego nabywcę możemy czekać tydzień, miesiąc, a nawet rok. Im auto jest starsze, tym jego wartość mniejsza. Przy długim czasie oczekiwania na kupca może być konieczna zmiana ceny na niższą. Jedną z większych zalet skupu pojazdów jest szybkość dopełnienia wszelkich formalności i samej sprzedaży samochodu. Zamiast rok może trwać ona godzinę. Podstawą jest oczywiście wycena, której dokonuje pracownik firmy. Skup aut w Gdyni zapewnia, że trwa to kilkanaście minut, po czym od ręki wypłacana jest gotówka. Jeżeli zależy Ci na szybkich pieniądzach, skup aut na pewno jest jedną z lepszych opcji.

Cena adekwatna do jakości

Przy sprzedaży samochodu bezpośrednio jego nowemu właścicielowi niekiedy jesteśmy zmuszeni obniżyć cenę wyjściową. W wielu sytuacjach oznacza to, że jest ona nieadekwatna do rzeczywistego stanu pojazdu, sprzedawca jest skazany na straty. Skup pojazdów z Gdyni najpierw dokonuje rzetelnej oceny stanu technicznego auta, uwzględnia wszelkie inne czynniki, które mają wpływ na jego cenę i tym samym przedstawia sprawiedliwą ofertę wraz ze szczegółową argumentacją. Dzięki temu masz pewność, że cena jest adekwatna do jakości i rzeczywistego stanu sprzedawanego przez Ciebie auta.

Autokomis a skup samochodów

Wielu kierowców błędnie interpretuje zasady ich funkcjonowania. Skup aut nie jest tym samym, co autokomis. Podstawową i jedną z najważniejszych różnic jest brak umowy sprzedaży samochodu podpisywanej z komisem. Jeżeli decydujesz się na pozostawienie w nim swojego pojazdu, musisz wiedzieć, że nie otrzymasz od razu za niego gotówki. Komis nie kupuje go, a jedynie pośredniczy w sprzedaży. Nie należy się więc spodziewać, że zostanie ono szybciej sprzedane i zostaną nam od ręki wypłacone pieniądze.

Skup samochodów w Gdyni, jak też każdy inny, funkcjonuje nieco inaczej. Kupuje on pojazd, natychmiast, za niego płacąc. Są tego duże zalety, jak szybkość sprzedaży i brak długiego oczekiwania na potencjalnego kupca i tym samym pieniądze. Nie można więc autokomisu utożsamiać ze skupem pojazdów.

Skup pojazdów dla klientów indywidualnych i firm

Poszukiwanie potencjalnego kupca i cały proces sprzedaży trwa szczególnie długo w przypadku firm, które posiadają dużą flotę samochodów. Dla nich każda sprzedaż związana jest z dodatkowymi obowiązkami, przez co nierzadko zaniedbywane są te bieżące. Ponadto pieniądze firmie potrzebne są już na ten moment, w planach są nowe inwestycje. Skup samochodów z Gdyni współpracuje zarówno z klientami indywidualnymi, jak też firmami. Jest zdecydowany kupić większą liczbę aut od jednego sprzedawcy, dlatego zwracają się do niego m.in. firmy windykacyjne i korporacje taksówkarskie.

W jakich okolicznościach najlepiej jest się zdecydować na skup samochodów?

  • Jeżeli chcesz szybko sprzedać swoje auto.
  • Zależy Ci na natychmiastowej wypłacie gotówki.
  • Nie masz czasu na przygotowanie oferty sprzedażowej i prezentację pojazdu potencjalnym kupcom.
  • Twoje auto nie jest w najlepszym stanie technicznym.
  • Koszty jego naprawy byłyby większe niż jego rzeczywista wartość.

Warto więc zawsze rozważyć tę opcję. Być może to właśnie skup pojazdów będzie tą najkorzystniejszą dla Ciebie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *